מסלול עולמות וירטואלים

בשנים האחרונה בצעה תעשיית המציאות המדומה קפיצה גדולה באמצעות פיתוחים וחדשנות טכנולוגית – מעבדים קטנים יותר וחזקים יותר מאפשרים עיבוד מידע מהיר ומגוון חיישנים מאפשרים סריקת סביבה בזמן אמת, עיבוד תמונה ועוד . 

מציאות מדומה מאפשרת לנו להטמע בתוך סביבה דיגיטלית ולחוות את הסביבה ממבט ראשון וכיום קיימים כלים המאפשרים לנו לבנות סביבה וירטואלית כזו בקלות ובמהירות

מערכת CoSpaces היא מערכת קלה ואינטואיטיבית המאפשרת שילוב של עיצוב במרחב התלת ממדי עם קוד . באמצעות שילוב זה ניתן לעצב ולמדל מגוון חוויות דיגיטליות החל מהדמיות מבנים ומודלים ועד למשחקי יריות וחדרי בריחה.

באתר תמצאו מספר רב של פרויקטים לבניית מגוון חוויות מציאות מדומה. תוכלו לבחור פרויקט לפי טעמכם, להתקדם בקצב אישי ובזמנכם החופשי, ובמקביל מקבל תמיכה אישית וקבוצתית בערוץ ובקבוצות הוואטסאפ השונות.

בהצלחה!

שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בוואטסאפ

פרויקטים במסלול עולמות וירטואלים ומציאות מדומה

CoSpaces משחק באולינג במציאות מדומה

באולינג במציאות מדומה

באולינג הוא משחק כדור ליחיד או לקבוצה, הדורש מיומנות, דיוק וריכוז. מטרת המשחק היא לצבור מקסימום נקודות על ידי הפלת מרב הפינים. עשרת הפינים מסודרים בסוף המסלול והפלתם נעשית על ידי גלגול כדור כבד לעברם.
בסדרת הסרטונים הבאה נבנה באמצעות מערכת CoSpaces ומערכת Tinkercad משחק באולינג במציאות מדומה - נלמד על המנוע הפיזקילי המאפשר הדמיה של כוחות הפועלים על גופים - כוח המשיכה , קפיציות , חיכוך ועוד

CoSpaces רכבת הרים במציאות מדומה

רכבת הרים במציאות מדומה

נסיעה ברכבת הרים במציאות מדומה היא אחת מחוויית ה- VR המרגשת ביותר אי פעם!
בפרויקט זה תוכלו לבנות את מסלול רכבת ההרים שלכם ולעצב את הקרון , הסביבה והכל במציאות מדומה!
נשלב את הכוחות של המערכות - טינקרקאד למידול בתלת מימד ו-CoSpaces לבניית חווית נסיעה מהירה ומאתגרת בעולמות מגוונים ותקופות שונות - מפארק היורה ועד טיסה בחלל.

עולמות וירטואלים ומציאות מדומה

מבוא לעולמות וירטואלים באמצעות מערכת CoSpaces

עולם וירטואלי הוא עולם לא-מציאותי המתקיים במרחב הדיגיטלי - כמה מהעולמות הוירטואלים הפופולאריים ביותר הם מיינקראפט , רובלוקס ופורטנייט המספקים אפשרויות בלתי מוגבלות ליצירה ומשחק.
בסדרת הסרטונים הבאה נלמד כיצד להשתמש במערכת CoSpaces ונבין על היכולות המיוחדות שלה בבניה ועיצוב של מרחב תלת ממדי ושילוב קוד בכדי לבנות סיפורים , משחקים ויישומים לטכנולוגיית מציאות מדומה ורבודה.

CoSpaces חדר בריחה במציאות מדומה

חדר בריחה

חדר בריחה, או חדר מילוט (נקרא בישראל לעיתים קרובות בשמו הלועזי אסקייפ רום, Escape room), הוא משחק הרפתקאות בו אנשים ננעלים בחדר וצריכים להשתמש בחפצים שונים הנמצאים בחדר כדי לפתור סדרה של חידות, למצוא רמזים, לפענח צפנים ולהימלט מהחדר תוך זמן מוגבל.
בסדרת הסרטונים הבאה נבנה באמצעות מערכת CoSpaces את המבוך - חדר בריחה במציאות מדומה.
נלמד כיצד לעצב את מבנה המבוך , להוסיף תמונות , צלילים , מודלים תלת ממדיים ולשלב קוד בכדי לאפשר איסוף פריטים , הצגת חידות ועודץ

CoSpaces נינג'ה ישראל מציאות מדומה

מסלול מכשולים נינג’ה ישראל [CoSpaces]

נינג'ה ישראל היא תוכנית ריאלטי ישראלית המבוססת על התוכנית האמריקאית אתגר הנינג'ה בה המתמודדים מנסים לעבור מסלול מכשולים מאתגר בזמן הקצר ביותר.
בסדרת סרטונים זו נבנה מסלול מכשולים באמצעות מערכת CoSpaces המאפשרת עיצוב במרחב תלת ממדי , שילוב של קוד וצפיה באמצעות טכנולוגיית מציאות מדומה.

עולמות וירטואלים ומציאות מדומה - מערכת השמש

מערכת השמש [CoSpaces]

מציאות מדומה היא הדמיה ממוחשבת של סביבה תלת ממדית המתבצעת באמצעות מחשב .
באמצעות משקף מתאים המשתמש נתון תחת האשליה כי הוא נמצא בסביבה המציאותית אותה מדמה המחשב.
בפרויקט מערכת השמש נלמד כיצד ניתן לבנות מודל ממוחשב של מערכת השמש באמצעות מערכת CoSpaces .