מסלול פיתוח אפליקציות App Inventor​

ברוכים הבאים למסלול פיתוח אפליקציות באמצעות App Inventor.

מערכת App Inventor היא סביבת עבודה מקוונת וחינמית לפיתוח אפליקציות למכשירי אנדרואיד (Android) ונכון להיום בבטא למערכת ההפעלה של אפל (iOS) .

סביבת העבודה  פותחה במקור על-ידי חברת גוגל (Google) וכיום היא מתוחזקת על-ידי MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס) .

App Inventor נמצאת בשימוש באוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים רבים בעולם ככלי ללימוד מבוא לתוכנה בסביבת מובייל ונכון להיום מונה יותר מ-10 מליון משתמשים רשומים ונוצרו בה מעל ל-40 מליון אפליקציות.

התוכנה אינטואיטבית מאוד ומשלבת בתוכה אפשרויות עיצוב ותכנות בלוקים ומתאימה לתלמידים ומייקרים המעוניינים לבנות פרויקטים למכשירים חכמים .

סדנת פיתוח אפליקציות למתחילים

סדנת פיתוח אפליקציות למתחילים מיועדת לילדים ונוער שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם פיתוח אפליקציות.

בסדנה נלמד על תהליך בניית אפליקציה , כיצד מתבצע תהליך התכנון  וניהול הזמן משלב הרעיון לעד להשקת מוצר בחנות האפליקציות. בסדנה נלמד על השימוש בחיישנים , בסיסי נתונים וכיצד ניתן לשלב קוד ועיצוב בכדי לבנות מגוון של אפליקציות .

לקבלת מידע נוסף על הסדנה מוזמנים למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם עם פרטים נוספים.

פרויקטים ללמידה עצמית

In progress
App Inventor פיתוח אפליקציות לימוד שפות

אפליקציית לימוד שפות [App Inventor]

למרות שהמונח "כפר גלובלי" הוטבע כבר לפני עשרות שנים , ההתפתחות הטכנולוגית של העשור והשנים האחרונות מאפשרת לבני האדם לתקשר עם כל אנשים שונים במקומות שונים ברחבי העולם. היכולת לפתוח בשיחה בשפה המקומית מאפשרת לנו לגשר על פערים חברתיים , להתמצא ולתקשר עם בני המקום. בסדרת הסרטונים הבאה נלמד לבנות אפליקציה המאפשרת לנו ללמוד שפות שונות (דיבור , קריאה וכתיבה) באמצעות משחק .

התחל ללמוד

In progress
App Inventor פיתוח אפליקציות זיהוי תמונה

זיהוי תמונה

בינה מלאכותית ולמידת מכונה הם היא ענפים במדעי המחשב העוסק ביכולת מחשבים לפעול באופן המציג יכולות שאפיינו עד כה את הבינה האנושית בלבד. זיהוי תמונה הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בלמידת מכונה ונעשה בו שימוש נרחב ברכבים אוטונומיים , אבטחה ועוד. באמצעות הרחבה של App Inventor נלמד כיצד ניתן לשלוח תמונה ולקבל בחזרה את הסיווג של התמונה ומה בעצם מופיע בה.

התחל ללמוד

In progress
פיתוח אפליקציות App Inventor מצפן דיגיטלי

מצפן דיגיטלי [App Inventor]

המצפן הוא אמצעי ניווט בסיסי שמאפשר כבר מאות שנים לספנים וימאים לנווט במרחבי האוקיינוסים אפילו בלילות מעוננים במיוחד . מאפיינים מבוססי מיקום באפליקציות מאפשרים יצירת חווית משתמש עשירה, עוצמתית וייחודית. העובדה כי לכל מכשיר נייד חכם יש GPS מובנה וחיישנים נוספים פותחת אפשרויות מגוונות למתן שירותים המותאמים בדיוק לנקודה בה נמצא המשתמש. בפרויקט קצר זה נבנה אפליקציה פשוטה שעושה שימוש בחיישני מיקום ליצירת מצפן דיגיטלי והצגת מיקום המשתמש על גבי מפה.

התחל ללמוד

In progress
פיתוח אפליקציות App Inventor צייר למתקדמים

אפליקציית צייר למתקדמים [App Inventor]

הקנבס הוא בד ארוג המשמש ליצירת אוהלים , מפרשים והחל מהמאה ה-14 קיבל מעמד בכורה והפך לפופולארי גם כמשטח לציור בצבעי שמן. רכיב ה-Canvas בעולם הפיתוח הוא משטח מלבני דו-ממדי הרגיש למגע, עליו ניתן לצייר ולהניע ספרייטים ולכן הוא שימושי מאוד ליצירת משחקים ואפליקציות גרפיות. בסדרת הסרטונים הבאה נלמד כיצד להשתמש ברכיב זה בכדי לבנות אפליקציית צייר מתקדמת המאפשרת לנו בחירה של צבעים , סוגי מברשות , גודל ועוד.

התחל ללמוד

In progress
App Inventor פיתוח אפליקציות משחק סופר קליקים

משחק סופר קליקים [App Inventor]

מי חשב שבאמצעות משחק פשוט וכפתור אחד אפשר ללמוד כל כך הרבה? מטרת המשחק היא להשיג את מספר הלחיצות הגבוה ביותר בזמן שנקבע מראש - נשמע פשוט לא? בפרויקט סופר הקליקים נכסה מעבר לשימוש בכפתורים גם מעבר בין מסכים , שימוש בשעונים , בסיס נתונים , פעולות חשבוניות ועוד

התחל ללמוד

In progress
פיתוח אפליקציות App Inventor רישום לסדנאות

אפליקציית רישום לסדנאות [App Inventor]

HTTP הוא פרוטוקול תקשורת שנועד להעברת מידע ברשת האינטרנט כמו תמונות , קבצי קול , סרטונים ועוד. HTTP משמש בעיקר דפדפנים ושרתי HTTP שהם שרתי התוכן המרכזיים ברשת האינטרנט. בסדרת הסרטונים הבאה נלמד כיצד ניתן לאסוף מידע מנרשמים דרך טופס גוגל (Google Forms) ולהציג מידע זה באפליקציה אותה נבנה באמצעות מערכת App Inventor.

התחל ללמוד

« » עמוד 1 / 3

שיתוף ב whatsapp
שתף בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפיסבוק
שיתוף ב email
שלח במייל

תוכן המסלול

הרחב הכל
תוכן השיעור
0% הושלמו 0/1 שלבים
גלילה למעלה